ARCHIV - Libický divadelní podzim 2016
15. ročník - program

Sobota 1. 10. 18.00 - Námluvy, Medvěd

| DS Václav Zábřeh - Václavov

Dvě jednoaktové komedie Antona Pavloviče Čechova, velikána světové literatury a divadla. V Medvědovi narušuje zaběhlý koloběh domácnosti nešťastné vdovy Popové příjezd statkáře Smirnova, který vyžaduje splacení dluhu zesnulého Popova. Námluvy zase pojednávají o stereotypu "holky na ocet" Natálie Štěpánovny a jejího otce Čubukova, do kterého vstupuje nápadník Lomov. Východiskem ze životní krize a stereotypů hlavních hrdinek se v obou hrách stává láska.
Délka: 70 minut Vstupné: 70 Kč


Neděle 2. 10. 15.00 - ČAROVNÝ KÁMEN

Václav Beran | DS VOJAN Libice n. C.

Zbrklý Matěj se po hádce s línou Kristýnkou vydává do černého lesa, aby získal čarovný kámen, který léčí všechny neduhy. Dojde ke třem čarodějnicím, které kámen vlastní, ale nepovede se mu ho získat a je zaklet do stromu. Kristýnka se po čase vydá Matěje hledat. Podaří se Kristýnce vysvobodit Matěje? Vrátí se oba šťastně domů k dědečkovi?

Délka: 50 minut Vstupné: 50 Kč


Dlouhý, Široký a Bystrozraký (jen pro ZŠ a MŠ)

| Studio DAMÚZA Praha

Pohádka o princi, který si šel hledat do světa princeznu z obrazu. Podaří se mu za pomoci svých nových přátel vysvobodit princeznu ze zakletí zlého černokněžníka? Klasická pohádka K. J. Erbena v provedení 4 herců a 7 marionet.

Délka: 60 minut Vstupné: 50 Kč


Sobota 22. 10. 18.00 - Strašidlo cantervillské

Oscar Wilde | DS Právě začínáme Horní Počernice

Duch sira Simona je vytržen z poklidné existence na anglickém zámku Canterville, kde už po staletí úspěšně děsí generace svých potomků. Strašidlo je konfrontováno s představiteli nové doby v podobě nového majitele, vyslance Spojených států amerických a jeho rodiny. Hra je úsměvným hororem i romantickou komedií, plnou laskavého humoru.

Délka: 100 minut Vstupné: 70 Kč


Neděle 23. 10. 15.00 - O třech čunících

| LS Před Branou Rakovník

Pohádka o tom, že život není ani černý, ani bílý, že bez trochy napětí a nebezpečí to není ono. Že lenost se nevyplácí a chytrost přináší ovoce. A je jedno, zda jde o čuníky či lidi, platí to všude. Loutková pohádka pro děti od 4 let?

Délka: 50 minut Vstupné: 50 Kč


Sobota 5. 11. 18.00 - Noc na Karlštejně

| DS Na tahu Červený Kostelec

Na hrad Karlštejn nesmí žádná žena! Přesto se dvoum zamilovaným ženám podaří přes přísný královský zákaz strávit na hradě jednu noc v přestrojení. Opravdu mohou žít muži bez žen? Je láska překážkou panování? Divadelní hra se zpěvy na motivy Jaroslava Vrchlického uvedena ku příležitosti oslav 700. výročí narození Karla IV.

Délka: 75 minut Vstupné: 70 Kč


Neděle 6. 11. 15.00 - Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka

| Česká beseda Daruvar

Malý Pavlík Tesař se jednoho Štědrého dne ztratil. A protože příliš nespěchal domů, procházel se vánoční Prahou. Potkal Pána s kaprem, netýkavou holčičku, co jde tatínkovi pro pivo, posledního pražského lampáře, navštívil Bílou labuť a peklo, ale hlavně se seznámil s pošťákem Klementem a jeho koníkem Karličkou. Klement mu věnoval podivuhodné loutkové divadélko, ve kterém jsou loutky nejen Pavlíka samotného, ale všech, které toho dne potkal.

Délka: 50 minut Vstupné: 50 Kč


Pondělí 7. 11. 9.00 - Doktorská pohádka (jen pro ZŠ)

| Česká beseda Daruvar

Kouzelník Magiáš ovládá pověstmi opředenou Hejšovinu. Jednou se mu v krku zasekne švěstka a na Hejšovinu se sjedou doktoři ze širokého okolí. Podaří se jim uzdravit Magiáše? Zvítězí jejich důvtip, výřečnost a lékařský um? Přesvědčí kouzelníka, aby zanechal strašení? Dle původní pohádky Karla Čapka.

Délka: 50 minut Vstupné: 50 Kč


Sobota 3. 12. 18.00 - Mátový nebo citron?

| Dobřichovická divadelní společnost Dobřichovice

Neumíte si představit jak vzniká divadelní představení? Chcete nahlédnout do herecké kuchyně?Máte jedinečnou možnost spatřit poněkud hysterické herce, flegmatickou techniku, zcela vynervovanou režii, ale i snahu vše dovést k úspěšnému konci. Premiéra prostě musí proběhnout. Povede se? To se nechte překvapit!

Délka: 100 minut Vstupné: 70 Kč


Neděle 4. 12. 15.00 - Pohádky do kapsy

| DS Ty-já-tr Praha

Vydejte se na procházku do světa fantazie a výmyslů! Jenom si nezapomeňte dát před cestou do kapsy atlas pohádek. Mohl by se hodit! Napsal ho Kašpárek, takže je na něj dokonalé spolehnutí. Soubor pohádek plný rytmických písniček pro nejmenší diváky (od 4 let).

Délka: 50 minut Vstupné: 50 Kč