Divadelní babí léto 2005 – 4. ročník PROGRAM

Divadelní babí léto 2005 – 4. ročník PROGRAM

Pátek 16. 9. 8.30, 10.30 – Ženich pro čertici

H. Lisická, J. M. Brousek | Divadelní studio D3 Karlovy Vary

Pohádka o tom, kterak čertice ženicha až na zem hledat přišla.


Pátek 16 9. 19.30 – Ženitba

N. V. Gogol | Divadelní uskupení DRH Čechy a Morava

Satirická komedie o dvou dějstvích. Ústředním tématem je snaha staromládence Podkolesina o mladou, ovšem stárnoucí Agafiu, která by ovšem bez obdivuhodné pomoci jeho přítele a bývalého nápadníka stejné dívky Kočkareva, přišla vniveč. 


Sobota 17. 9. 14.00 – My se vlka nebojíme

Dobroslav Illich | HAD Hradec Králové

Skládanka dvou veselých pohádek, v nichž vystupuje hloupý vlk potížista a chytrá zvířátka. Pro nejmenší diváky zahraje Hradecké Amatérské Divadlo loutek.


Sobota 17. 9. 19.30 – Strakonický dudák

Josef Kajetán Tyl | Divadelní spolek Bratří Mrštíků Boleradice

Dudák Švanda by se rád oženil s Trnkovic Dorotkou, ale pro starého Trnku je Švanda příliš chudý ženich. Švanda se tedy rozhodne, že si na svatbu vydělá hraním na dudy.


Neděle 18. 9. 14.00 – O beráncích a ospalém čertovi

Jiří Jaroš | LS Před branou Rakovník

Dva vypravěči nás provedou příběhem beránků, z nichž je jeden odvážný a neopatrný, druhý pak opatrný až bojácný. Bojí se čerta, který spí na dně rokle, přes kterou se beránci chtějí dostat na šťavnatou trávu. Pohádka, plná písniček, nepostrádá napětí.


Neděle 11. 12. 14.00 – Čert a Káča

Jan Drda | Divadlo DUHA Polná

Lidová pohádka o Káče, která se chtěla vdát třeba i za čerta! Divadelní představení plné písniček a překvapivých scén s humornou nadsázkou, při kterém se pobaví nejen malí diváci.

Vyhlášení výsledků výtvarné soutěže dětí na téma „Co mne nejvíce zaujalo v pohádkách na DBL“. Návštěvou nás poctil i sám Mikuláš – vítězům předal ceny a všechny přítomné děti obdaroval sladkou maličkostí. Výstava všech dětských výtvarných prací.