Divadelní babí léto 2007 – 6. ročník PROGRAM

Divadelní babí léto 2007 – 6. ročník PROGRAM

Sobota 22. 9. 19.00 – SUGAR

Peter Stone | DS Klicpera Chlumec nad Cidlinou

Divadelní podoba známého filmového muzikálu „Někdo to rád horké“ s živou swingovou kapelou.


Sobota 29. 9. 19.00 – Úžasná svatba

Robin Hawdon | DS J. K. Tyl Meziměstí

Ztřeštěná komedie o tom, jak by rozhodně neměl vypadat svatební den a o tom, že pravá láska nakonec zvítězí, jenom se musí zjistit, která to je… Po prohýřené předsvatební noci se ženich Bill vzbudí v hotelovém pokoji a nemá ani ponětí, jak se v něm ocitnul a už vůbec netuší, kdo je ta nahá dívka, která leží vedle něho. A jak to bývá, v nesprávné situaci se vždy objeví další nesprávná osoba a výmluva, která se zdá na první pohled báječná, všechno neskonale zamotá a čas obřadu se neúprosně blíží…


Neděle 30. 9. 15.00 – Jak se čerti rojili

Josef Štefan Kubín | DS Scéna Kralupy nad Vltavou

Veselá hudební pohádka, kde hlavními postavami jsou rohatí panáčci.


Čtvrtek 4. 10. 9.30 – Kubula a Kuba Kubikula

Vladislav Vančura, Miroslav Pokorný | Divadlo !AHA! Lysá nad Labem

Pohádka o potulném medvědáři, jeho malém medvídkovi a přátelském strašidlu. Mrzne, až praští, a medvědář Kuba Kubikula se s medvídkem Kubulou vydávají na dobrodružné putování světem. Koho a co na své cestě potkají a jak jim  z bryndy pomůže strašidlo, které si sami vymysleli, se děti dozvědí v pohádce plné písniček, legrace, napětí a fantazie.


Sobota 1. 12. 15.00 – Měla babka čtyři jabka

Vlastimi Peška | DS VOJAN Libice nad Cidlinou

Pohádka „Měla babka čtyři jabka“ je určena pro nejmenší diváky. V každém jablíčku je skryta jedna pohádka. Nevěříte? Tak počítejte s námi: „O koblížkovi“, „O dědečkovi a kožíšku“, „O zlé koze“, „O velké řepě“. Tyto čtyři pohádky tvoří díky vtipné propojovací lince, tedy hře na babky a dědky, hravý celek, který malé diváky vtáhne do pohádkového děje. Nechybí ani melodické, notoricky známé, dětské písně a velké loutky zvířátek.

Vyhlášení výsledků výtvarné soutěže dětí na téma „Co mne nejvíce zaujalo v pohádkách na DBL“. Návštěvou nás poctil i sám Mikuláš – vítězům předal ceny a všechny přítomné děti obdaroval sladkou maličkostí. Výstava všech dětských výtvarných prací.


Sobota 1. 12. 19.00 – Saturnin

Zdeněk Jirotka, Adam Doležal | DS Tyl Rakovník

Lehce satirický příběh vypráví o trampotách jednoho mladého muže a jeho sluhy Saturnina.