Libický divadelní podzim 2012 – 11. ročník PROGRAM

Libický divadelní podzim 2012 – 11. ročník PROGRAM

Sobota 29. 9. 19.00 – Karamelové jablko

Tara Toužimská | DS Tyl Železný Brod

Šťastné představení o nešťastných ženách. Příběh složitého vztahu matky a dcery, jejichž vzájemná láska, nenávist, nepochopení, ale i rodinná tajemství, která vyplouvají na povrch, zapříčiní nečekané rozuzlení. Touha a víra v lepší život odehrávající se na jevišti diváka zaskočí a donutí přemýšlet o vlastních vztazích a o životě vůbec.


Neděle 30. 9. 15.00 – Pohádky do kapsy

Luděk Horký | Divadlo RADAR Praha

Kapesní atlas pohádek pro nejmladší divadelní fanoušky. Kdo bloudí pohádkou se šťastným koncem, ten má rád bludné kořeny! Vydejte se na procházku do světa fantazie a výmyslů! Jenom si nezapomeňte dát před cestou do kapsy atlas pohádek. Mohl by se hodit! Napsal ho Kašpárek, takže je na něj dokonalé spolehnutí.


Pondělí 8. 10. 9.00 – O pejskovi a kočičce
Úterý 9. 10. 9.00, 10.30 – O pejskovi a kočičce

Josef Čapek | Divadlo DRAK Hradec Králové

Určeno pro ZŠ a MŠ. Inscenace se inspirovala předlohou Josefa Čapka, kterou však volně rozvíjela na principu dětské hry. Jejími protagonisty jsou dva sourozenci, kteří po shlédnutí Večerníčku ulehli do svých postýlek, ale nedaří se jim usnout, a dvě plyšová zvířátka.


Sobota 27. 10. 17.00 – Revizor

N. V. Gogol | DS bratří Mrštíků Boleradice

Satirická komedie patřící k nejslavnějším dílům světové dramatické literatury. Autor svou hrou zachycuje tupost, nevzdělanost a zkaženost úředníků v jednom ruském provinčním městečku.


Sobota 10. 11. 17.00 – Tři v tom

Jaroslav Vostrý | DS Václav Zábřeh – Václavov

Rozkošný příběh, na jehož začátku se setkáváme se třemi mladými dámami, které se vinou svých nápadníků dostaly do prekérní situace, prostě „jsou v tom“, je plný bláznivých situací, v nichž se trojice milenců pokouší dostat k sobě i přes nevůli rodičů a osudu.


Neděle 25. 11. 15.00 – Ženich pro čertici

H. Lisická, M. Bourek | DS Jiří Poděbrady

Veselá pohádka s melodickými písničkami vypráví jednoduchou, ale vtipnou zápletku o čertici Teofile, která využila nesnází ševce Pápěry k tomu, aby získala ženicha.


Sobota 1. 12. 17.00 – Ryba ve čtyřech

W. Kohlhaase, R. Zimmerová | Divadlo LUNA Stochov

U tří neprovdaných sester vlastnících pivovar je už dlouhou řadu let zaměstnán sluha, který celou dobu vykonával nejen mnoho funkcí v domácnosti, ale postupně se stal i jejich milencem. Tyto „nadstandardní služby“ vykonával bez reptání a dobrovolně do okamžiku, kdy unavený a vyčerpaný požaduje na každé z nich to, co mu v intimních chvílích slíbily – totiž, že dostane po jejich smrti určitou částku peněz.


Sobota 8. 12. 15.00 – Tři sestry a jeden prsten

Jan Werich, Luděk Horký | Divadlo RADAR Praha

Jevištní adaptace krátké a rozverné pohádky nepohádky Jana Wericha z populární knížky Fimfárum.

Po skončení pohádky proběhne vyhlášení výsledků výtvarné soutěže dětí na téma „Co mne nejvíce zaujalo v pohádkách Divadelního podzimu 2012“. Vyhlášení proběhne za přítomnosti sv. Mikuláše, který již tradičně předá ceny za nejlepší práce.


Sobota 15. 12. 17.00 – Dovolená s rizikem

Dave Freeman | Divadelní soubor Vojan Český Dub

Ztřeštěná situační veselohra o tom, co všechno se může stát, když si manželé vyjedou na dovolenou někam, kde si nezajistili ubytování… Když chce milující manželka potěšit svého manžela tím, že za ním nečekaně přijede na místo jeho „služebního“ pobytu…