Libický divadelní podzim 2013 – 12. ročník PROGRAM

Libický divadelní podzim 2013 – 12. ročník PROGRAM

Sobota 28. 9. 15.00 – O kohoutkovi a slepičce

Carlo Goldoni | LS Před branou Rakovník

Loutková pohádka na motivy známého lidového příběhu. Podíváme na to, jak pyšný a nenasytný kohoutek se nechtěl rozdělit se slepičkou o zrníčka až mu jedno zrníčko uvázlo v kohoutím krku. Dále nás pohádka zavede ke Kohoutkovi a slepičce, kterým se z velice zvláštního vajíčka vylíhne pěkně dovádivé kuřáto Cupity, které poznává svět kolem i sebe sama.


Sobota 28. 9. 19.30 – Bez roucha aneb ještě jednou zezadu

Michael Frayn | DS Právě začínáme Horní Počernice

Komedie o hercích a jejich představení „Sardinky, sardinky“. Premiéra se blíží, nervy pracují a vztahy skřípou… Premiéra nakonec dopadne dobře, ale o to horší je pozdější repríza, kterou diváci sledují v druhé půlce představení ze zákulisí – čili zezadu.


Středa 9. 10. 9.00, 10.30 – Nosáčkova dobrodružství – Pinokio
Čtvrtek 10. 10. 9.00

Zdeněk Turba | Hravé divadlo Brno

Určeno pro ZŠ a MŠ -Divadelní inscenace vznikla na motivy známé knihy pro děti. Hlavní postavou příběhu je malý panáček, kterého si truhlářský mistr vyřeže ze dřeva. K velkému mistrovu nadšení panáček ožije, ovšem nepůsobí svému tátovi jenom radost – tak jako jiné děti má i on spoustu chyb a jedná podle své vlastní úvahy, avšak bez zkušenností s následky svých činů. A tak se často dostává do nepříjemných situací a prožívá různá zklamání, až nakonec pochopí, že nelze vždy jednat tak, jak jej právě napadne, a že poslouchat tatínkovy rady se vyplácí. Pohádka je určena dětem od 3 – 9 let.


Sobota 26. 10. 15.00 – Čarovný kámen

Václav Beran | DS VOJAN Libice nad Cidlinou

Zbrklý Matěj se po hádce s línou Kristýnkou vydává do černého lesa, aby získal čarovný kámen, který léčí všechny neduhy. Dojde ke třem čarodějnicím, které kámen vlastní, ale získat se mu ho nepovede a je zaklet do stromu. Kristýnka se po čase vydá Matěje hledat a díky své lásce k němu se jí ho podaří vysvobodit.


Sobota 26. 10. 18.30 – Potichu to neumím, jsem vášnivej

Joe Dipietro | DS Vojan Hrádek n. Nisou

Nick je svobodný mladý muž okolo třicítky z New Jersey. Jeho rodiče odešli do důchodu a odstěhovali se na Floridu. Avšak základ rodiny, babičky a dědečkové z matčiny i otcovy strany, italští přistěhovalci, stále žijí v New Jersey. Nick k nim chodí každou neděli na oběd. Tentokrát má pro ně úžasnou zprávu: dostal nabídku na pozici, na kterou dlouho čekal. Přináší to však povinnost přestěhovat se na druhou stranu Spojených států do Seattlu. Tedy daleko od svých prarodičů, které miluje, ale kteří mu často také pořádně brnkají na nervy. Nickova úžasná zpráva ovšem není přijata s nadšením.


Sobota 9. 11. 18.30 – Uklizený dům

Sarah Ruhl | DS Jiří Poděbrady

Svěží, dojemná, brilantně napsaná tragikomedie, herecká příležitost pro 4 herečky a jednoho herce. Příběh o povrchnosti nás samotných i našeho světa, dojemná hra o úklidu vlastní duše a vlastního svědomí. Alegorie dnešní doby v nádherném americko-brazilském balení. Uklizený dům spojuje komedii a tragédii, přibližuje nám život a smrt a ukazuje nám, že žádný dům, ani život nebudou tak čisté a jasné, jak bychom si je přáli mít.


Sobota 30. 11. 15.00 – Pletené pohádky

Daniela Weissová a Jaroslav Ipser | LS Čmukaři Turnov

Pohádky jsou upletené z vlny – jak loutky, tak celá scéna. Pohádky jsou pleteny (vyprávěny) s lehkou nadsázkou a humorem. Jsou napsány s obdivuhodnou fantasií, hravostí, s citem pro poetiku a jemným humorem. Jsou to čtyři pohádky o zvířátkách. Kůzlátko a vlk, O chytrém zajíci, O statečném kůzleti a O zlé koze. Výborné divadlo pro děti, plnohodnotná zábava pro dospělé.


Sobota 30. 11. 18.00 – Tři mušketýři

Daniel Hrbek a Jiří Janků podle románu A. Dumase | Divadlo RADAR Praha

Neuvěřitelná divadelní parafráze jednoho z nejslavnějších románů světové literatury. Klasika, která se splašila dříve než D’Artagnanův kůň a kterou už nikdo nezkrotí. Romantický příběh, který se dostal do nesprávných rukou. Do rukou svých vlastních hrdinů! Pány Athose, Porthose, Aramise a D’Artagnana není třeba blíže představovat. Známe je všichni ze slavného literárního díla. A v tom to právě je. Co když se Dumas spletl, co když některé věci správně nepochopil!? Pojďme se na celou kauzu podívat ještě jednou a bez růžových brýlí!


Sobota 7. 12. 18.00 – Adventní koncert Harmonie 1872

Diriguje libický rodák Petr Stříška.


Sobota 14. 12. 15.00 – Neohrožený Mikeš

Jindřiška Netrestová | DS VOJAN Libice nad Cidlinou

Klasická činoherní pohádka o statečném kováři Mikešovi. Na své cestě za štěstím potká kamarády Bobše a Kubu. Společně se vydají vysvobodit tři ztracené princezny. Cestou musí Mikeš čelit mnoha nástrahám. Musí porazit čaroděje Černovouse, ale také si poradit s proradností svých přátel. Vysvobodí ztracené princezny a získá lásku nejkrásnější z nich?


Sobota 14. 12. 18.30 – Ale já jsem Doktor Johan Faust

Jiří Hlávka | DS VOJAN Libice nad Cidlinou

Doktor Faust má smlouvu s Mefistem. Chce znát pravdu o životě, chce znát všechno a za to má zaplatit duší. Jenže čas mu přináší poznání, že se mu do pekla nechce a tak smlouvu ukryje ve snaze oklamat peklo. Ale trpělivý Mefisto žije s Faustem, připravuje mu nástrahy, vrací vzpomínky na Markétu a čeká…