Libický divadelní podzim 2014 – 13. ročník PROGRAM

Libický divadelní podzim 2014 – 13. ročník PROGRAM

Sobota 27. 9. 18.00 – Vrátila se jednou v noci

Eduard Rovner | DS Právě začínáme Horní Počernice

Pouto lásky mezi rodiči a dětmi může být někdy velmi silné. Zvláště pak mezi matkou a synem, kteří žili v domácnosti bez otce. Kde je ale hranice mezi jejich životy a kam lze až zajít z důvodu „mateřské lásky“?


Sobota 25. 10. 15.00 – Měla babka čtyři jabka

Vlastimil Peška | DS VOJAN Libice nad Cidlinou

V každém jablíčku je skryta jedna pohádka. Nevěříte? Tak počítejte s námi: „O koblížkovi“, „O dědečkovi a kožíšku“, „O zlé koze“, „O velké řepě“. Tyto čtyři pohádky tvoří díky vtipné propojovací lince, tedy hře na babky a dědky, hravý celek, který malé diváky vtáhne do pohádkového děje. Nechybí ani melodické, notoricky známé, dětské písně a velké loutky zvířátek. Určeno pro diváky od 2 let.


Sobota 25. 10. 18.00 – Ať žijí nebožtíci

Denis Leary, Aldo Nicolaj, V. Hradská | DS Domu kultury v Krupce

Kabaretní pásmo humorných monologů o posledních věcech člověka proložené živou hudbou a slovem konferenciéra. A s překvapením!


Sobota 8. 11. 18.00 – Zelňačka

René Fallet | DS VOJAN Libice nad Cidlinou

Umíte si představit, co se stane, když si dva staří přátelé – bývalý studnař a dřeváčník – užívají zaslouženého stáří, ze všech stran se na ně hrne moderní doba, kterou nemají ani trochu rádi a do jejich pohody a vzpomínek vstoupí obyvatel planety Oxo? Tak právě o tom a o obyčejných člověčích starostech a situacích je Zelňačka, komedie na motivy Falletova stejnojmenného románu.


Sobota 29. 11. 18.00 – Malované na skle

Ernest Bryll, Katarzyna Gärtner, překlad Jaromír Nohavica | DS Krakonoš Vysoké n. J.

Proslavený polský muzikál je múzickou baladou i zbojnickou komedií o Jánošíkovi, o zbojnících, o lásce, o svobodě i přátelství, ale také o andělovi a ďáblovi v lidských srdcích. Slavná zpěvohra polského básníka Ernesta Brylla s působivou hudbou polské skladatelky Kateřiny Gärtnerové se úspěšně hraje od své varšavské premiéry v roce 1970 na mnoha polských, českých i evropských scénách.


Sobota 6. 12. 15.00 – Neohrožený Mikeš

Jindřiška Netrestová | DS VOJAN Libice nad Cidlinou

Klasická činoherní pohádka o statečném kováři Mikešovi. Na své cestě za štěstím potká kamarády Bobše a Kubu. Společně se vydají vysvobodit tři ztracené princezny. Cestou musí Mikeš čelit mnoha nástrahám. Musí porazit čaroděje Černovouse, ale také si poradit s proradností svých přátel. Vysvobodí ztracené princezny a získá lásku nejkrásnější z nich?


Sobota 13. 12. 18.00 – Ale já jsem Doktor Johan Faust

Jiří Hlávka | DS VOJAN Libice nad Cidlinou

Doktor Faust má smlouvu s Mefistem. Chce znát pravdu o životě, chce znát všechno a za to má zaplatit duší. Jenže čas mu přináší poznání, že se mu do pekla nechce a tak smlouvu ukryje ve snaze oklamat peklo. Ale trpělivý Mefisto žije s Faustem, připravuje mu nástrahy, vrací vzpomínky na Markétu a čeká…