Libický divadelní podzim 2018 - 17. ročník - PROGRAM

Libický divadelní podzim 2018 – 17. ročník PROGRAM

Sobota 6. 10. 18.00 – (NE)CHTĚNÁ ÚTĚCHA

Kateřina Volánková | Diverzanti Brno

Skutečný příběh z doby „dávno“ minulé, o kterém se však ještě „nedávno“ nesmělo mluvit. Nemohlo, neboť nikdo netušil, že vůbec existoval. Vypráví o třech mladých dívkách (mezi třinácti a čtrnácti lety), které se vydaly za vysněnou prací a poctivým životem, aby mohly pro své rodiny vydělávat dostatek peněz. Falešné inzeráty nabízející velký výdělek, však představují jízdenky do utěšitelských táborů.


Neděle 7. 10. 15.00 – Pověsti pro štěstí

Luděk Horký | Divadlo RADAR Praha

Nejen o tom, jak Čechy dostaly své jméno… Ke slovu přijdou pověsti O praotci Čechovi, O Krokovi a jeho dcerách, O Libuši a Přemyslovi, O Ctiradovi a Šárce a O Křesomyslu a Horymírovi. Dále kytara, zpěv a sami diváci… Bláznivé divadelní výlety do doby, kdy pražská kotlina oplývala mlékem a strdím, kdy bylo běda mužům, kterým vládla žena, kdy byl nejslavnějším kulturistou Bivoj, nejlepším jezdcem Horymír a oblíbeným domácím mazlíčkem kůň Šemík…


Sobota 20. 10. 18.00 – BYLO NÁS PĚT aneb Kluci nestárnou

Karel Poláček, Petr Matoušek | Divadýlko na dlani Mladá Boleslav

Vraťte se s námi do doby, kdy děti dávaly počestnost, hokynáři si vážili svých zákazníků, děvčata voněla vanilkovým cukrem a kluci válčili své malé velké války. Vraťte se s námi do dětství.


Neděle 21. 10. 15.00 – Tři oříšky pro Popelku

Božena Němcová | Loutkářský spolek PŘED BRANOU Rakovník

Loutková pohádka o třech oříšcích, které Popelce pomohou ke štěstí.


Sobota 3. 11. 18.00 – Večer plný překvapení

| Blok poezie, improvizace a žánru slam poetry

Umělecký přednes Jaroslava Brendla. Improvizační show skupiny Progresky. Slam poetry v podání Luka Leonardiho a Lef L’Leviathana. Přijďte s námi okusit i tyto netradiční formy divadla.


Sobota 10. 11. 18.00 – Upokojenkyně

Kazimír Lupinec | V.A.D. Kladno

Komedie z prostředí domova pro seniory s lehkostí a nadhledem. „Mi řekni, proč je to na světě tak debilně zařízený – když je ti třicet, tak nevíš co dřív, musíš se starat vo děti, vo barák, vydělávat na hypotéku a když jseš pak starej a máš čas, tak na knížky nevidíš, nic už dělat nemůžeš, jenom ležíš, koukáš do stropu a čekáš, jestli tě někdo poctí třicetiminutovou návštěvou…“


Neděle 11. 11. 15.00 – Ferda Mravenec

Ondřej Sekora | Divadelní soubor Hálek Nymburk

Dobrodružství Ferdy Mravence, který s pomocí brouka Pytlíka přechytračí zlého pavouka a založí úspěšnou školu jízdy na kolečkových bruslích.


Sobota 1. 12. 15.00 – Zlatovláska

Karel Jaromír Erben, Jan Krčma | Divadlo Akorát Praha

Kuchař Jiřík je svým králem vyslán do světa, aby mu přivedl zlatovlasou pannu. Na své cestě Jiřík zachrání mravence, krkavce a rybku, kteří mu na oplátku pomohou splnit úkoly, díky kterým si pro svého pána vyslouží Zlatovlásku. Co by to ale bylo za pohádku, kdyby nám Jiřík zůstal na ocet… A co by to bylo za divadlo, kdyby jen opisovalo již napsané, a tak i dospěláky čeká překvapení v podobě vhledu do problematiky zkoušení tohoto všeznámého kusu. A hlavně, milí malí i velcí diváci, je důležité si uvědomit, že zášť a zloba se netrestá jenom v pohádkách…


Sobota 1. 12. 18.00 – Grönholmova metoda

Jordi Galcerán, Ladislav Langr | DS Jiří Poděbrady

Kam až jsou lidé schopni zajít v touze získat výtečně placené místo? Mrazivý příběh plný neskrývaných emocí ukazuje odcizenost současné doby, kdy se člověk drcen soukolím může velmi snadno stát pokusným králíkem a svádí pak nerovný, zoufalý boj.