Libický divadelní podzim 2022 - 21. ročník PROGRAM

Libický divadelní podzim 2022 – 21. ročník PROGRAM

Pro letošní ročník opět vyhlašujeme výtvarnou soutěž – PODROBNOSTI ZDE

Sobota 24. 9. 19.00 – R. U. R.

Karel Čapek | Divadlo (bez záruky) Praha

Přichází věk blahobytu. Rossumovi univerzální roboti zastanou jakoukoliv lidskou práci. A za vše vděčíme Harrymu Dominovi a jeho kolegům z RUR. Ale co když lidstvo není na blahobyt připraveno? Když chceš vládnout, musíš zabíjet, píše se v učebnicích historie, které ale už čtou jen roboti. Zůstane lidstvo ještě pár let u vesla? A pokud nepřežije člověk, co kdyby zde zůstal alespoň stín člověka?


Neděle 25. 9. 15.00 – Kašpárek to zařídí

Jaroslav Ipser | Divadlo KUBA, Plzeň

Groteskní loutkoherecká podívaná pro celou rodinu:
pták – zlatá vejce kadící- unesený loupežníkem, princezna unesená čertem do pekla, král, se kterým to neustále seká, čarodějnice, která si chce z princezny uvařit omlazující polévku, Honza, který musí princeznu zachránit a Kašpárek, který všechno zařídí, aby pohádka měla šťastný konec…


Sobota 22. 10. 15.00 – Čertí naděleníZRUŠENO! JAKO NÁHRADA BUDE UVEDENA POHÁDKA MĚLA BABKA ČTYŘI JABKA (DS VOJAN)

Vratislav Mikan | Divadlo Václav, Václavov – Zábřeh

Veselá pohádka s písničkami vypráví o prapodivných Vánocích, které slavili i čerti v pekle zásluhou anděla Ariela, spadlého k nim z nebe. Pohádka je vhodná pro děti od tří let.


Sobota 22. 10. 19.00 – Baletky – ZRUŠENO Z DŮVODU NEMOCI

Astrid Saalbachová | Divadlo Václav, Václavov – Zábřeh

Komedie Baletky je hrou o šesti ženách, které se sejdou na taneční hodině. Nejedná se o žádné profesionální tanečnice, nýbrž právě naopak o obyčejné ženy, pro které je tanec chvilkovým únikem z všedního života. Jenže tomu jen tak snadno uniknout nelze, a tak se během jedné taneční lekce dozvíme hodně o jejich životech, vztazích, starostech, radostech, bolestech i touhách.


Úterý 1. 11. 2022 od 9.00 a od 11.00 – Šípková růženka – pohádka pro ZŠ a MŠ

Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček | Divadlo DRAK Hradec Králové

Zlá sudička nedostala od královského páru pozvánku na křtiny jejich dcery Růženky. Protože je to ale sudička vytrvalá, nenechá se tím odradit a snaží se za každou cenu dostat dovnitř jinak. Podaří se jí to? Kdo zná tento staletími prověřený pohádkový příběh, ten dobře ví, že ano. Naše inscenace jej vypraví jako maňáskovou grotesku o neodbytnosti osudu, který když vyhodíte dveřmi, vrátí se vám oknem. A to doslova. Vedle sudiček zlých jsou ale naštěstí také sudičky hodné.


Neděle 13. 11. 15.00 – Rumcajs loupežníkem

V. Čtvrtek, S. Lichý | DS J. K. Tyl, České Budějovice

Vyprávění ševce Rumcajse o tom, jak se nedobrovolně stal loupežníkem, jak přelstil jičínskou vrchnost a kdo mu v lese Řáholci se vším pomáhal. Pro soubor J. K. Tyl upravil J. Havlín.


Sobota 3. 12. 18.00 – Zdravý nemocný

Molière | DS Klicpera, Chlumec nad Cidlinou

Klasická komedie od Molièra z roku 1673, kterou se klicperáci pokusili udělat tak, aby bavila i současného diváka. Přijďte se podívat, jak bezbřehá hypochondrie udělala z člověka sobce.

Bohatý měšťan a vděčný zákazník pařížských lékařů a lékárníků chce svou dceru provdat za syna známého lékaře, aby měl doktora v rodině a ušetřil peníze za své léčebné výlohy. Ona však chce jiného. Jejímu štěstí tedy musí pomoci komorná. Argantova manželka se zase všemožnými kličkami snaží jednak zbavit své nevlastní dcery a jednak zařídit, aby se sama stala jedinou dědičkou Argantova majetku. Přivést zdravého nemocného k rozumu se také snaží jeho bratr. Může se jim to vůbec podařit? Věřme, že jako každá správná komedie bude mít i Zdravý nemocný šťastný konec. Navzdory tomu, že její autor, jakmile dohrál v hlavní roli Argana, čtvrtou reprízu, zemřel.


Neděle 4. 12. 15.00 – Vánoční pohádka aneb o Vánocích a zakleté čepičářce

Yvonna Kršková | Divadýlko MRAK, Havlíčkův Brod

V malé chaloupce žije dobrosrdečná čepičářka Marjánka, které Ďábel přičaruje bohatství a to ji promění ve zlou a chamtivou. Změna její povahy zasáhne ovčáka Toníka. Ten na radu Anděla vezme Marjánku a společně odejdou směrem, který ukážou hvězdy, až dojdou do Betléma. Narozením Ježíška Ďábel ztratí svoji moc nad světem i Marjánkou. Tato pohádka dětem ukazuje, proč se lidé obdarovávají a proč se mají mít rádi „alespoň“ o Vánocích a zároveň si všichni připomenou staré zvyky a obyčeje, které se dodržují o svátcích vánočních.

Na závěr představení se ozdobí stromeček, všichni si zazpívají koledy a připomenou vánoční zvyky a obyčeje, v sále se rozhostí kouzlo Vánoc.

Pátek 16. 12. 19.00 -„Poetický večer Jaroslava Brendla“

Speciálním hostem Poetického večera Jaroslava Brendla je známá herečka a dabérka Valérie Zawadská.

Během 80 minut vystoupí: Jaroslav Brendl, Valérie Zawadská, KviMtet Poděbrady

Poetické zastavení s krásným slovem, nádhernými hlasy a skvělou hudbou. Oba recitátoři vybrali to nejúspěšnější ze svých repertoárů a poděbradský KviMtet se představí s velmi zajímavým překvapením. Hudební host KviMtet se představí pod vedením Jaroslavy Dunovské ve složení: Barbora Scholzová, Marie Hons, Martina Vošmíková, Miroslav Plachý, Jakub Žoha, Martin Šípek.

Můžete se těšit na básně Františka Halase, Jana Skácela, Oldřicha Mikoláška, Jaroslava Seiferta, Antoina de Saint-Exupéryho.

Přijďte s námi prožít hezký předvánoční večer ve znamení poezie, hudby a zpěvu.


Změna programu vyhrazena.

VSTUPNÉ: pohádky 60 Kč; večerní představení 100 Kč

Sledujte webové stránky DS VOJAN: www.vojanlibice.cz nebo fb: www.facebook.com/vojanlibice

TĚŠÍME SE NA VÁS V KULTURNÍM DOMĚ V LIBICI N.C.