Libický divadelní podzim 2022 - 21. ročník PROGRAM

Libický divadelní podzim 2022 – 21. ročník PROGRAM

Pro letošní ročník opět vyhlašujeme výtvarnou soutěž – PODROBNOSTI ZDE

Sobota 24. 9. 19.00 – R. U. R.

Karel Čapek | Divadlo (bez záruky) Praha

Přichází věk blahobytu. Rossumovi univerzální roboti zastanou jakoukoliv lidskou práci. A za vše vděčíme Harrymu Dominovi a jeho kolegům z RUR. Ale co když lidstvo není na blahobyt připraveno? Když chceš vládnout, musíš zabíjet, píše se v učebnicích historie, které ale už čtou jen roboti. Zůstane lidstvo ještě pár let u vesla? A pokud nepřežije člověk, co kdyby zde zůstal alespoň stín člověka?


Neděle 25. 9. 15.00 – Kašpárek to zařídí

Jaroslav Ipser | Divadlo KUBA, Plzeň

Groteskní loutkoherecká podívaná pro celou rodinu:
pták – zlatá vejce kadící- unesený loupežníkem, princezna unesená čertem do pekla, král, se kterým to neustále seká, čarodějnice, která si chce z princezny uvařit omlazující polévku, Honza, který musí princeznu zachránit a Kašpárek, který všechno zařídí, aby pohádka měla šťastný konec…


Sobota 22. 10. 15.00 – Čertí naděleníZRUŠENO! JAKO NÁHRADA BUDE UVEDENA POHÁDKA MĚLA BABKA ČTYŘI JABKA (DS VOJAN)

Vratislav Mikan | Divadlo Václav, Václavov – Zábřeh

Veselá pohádka s písničkami vypráví o prapodivných Vánocích, které slavili i čerti v pekle zásluhou anděla Ariela, spadlého k nim z nebe. Pohádka je vhodná pro děti od tří let.


Sobota 22. 10. 19.00 – Baletky – ZRUŠENO Z DŮVODU NEMOCI

Astrid Saalbachová | Divadlo Václav, Václavov – Zábřeh

Komedie Baletky je hrou o šesti ženách, které se sejdou na taneční hodině. Nejedná se o žádné profesionální tanečnice, nýbrž právě naopak o obyčejné ženy, pro které je tanec chvilkovým únikem z všedního života. Jenže tomu jen tak snadno uniknout nelze, a tak se během jedné taneční lekce dozvíme hodně o jejich životech, vztazích, starostech, radostech, bolestech i touhách.


Neděle 13. 11. 15.00 – Rumcajs loupežníkem

V. Čtvrtek, S. Lichý | DS J. K. Tyl, České Budějovice

Vyprávění ševce Rumcajse o tom, jak se nedobrovolně stal loupežníkem, jak přelstil jičínskou vrchnost a kdo mu v lese Řáholci se vším pomáhal. Pro soubor J. K. Tyl upravil J. Havlín.


Sobota 3. 12. 18.00 – Zdravý nemocný

Molière | DS Klicpera, Chlumec nad Cidlinou

Klasická komedie od Molièra z roku 1673, kterou se klicperáci pokusili udělat tak, aby bavila i současného diváka. Přijďte se podívat, jak bezbřehá hypochondrie udělala z člověka sobce.

Bohatý měšťan a vděčný zákazník pařížských lékařů a lékárníků chce svou dceru provdat za syna známého lékaře, aby měl doktora v rodině a ušetřil peníze za své léčebné výlohy. Ona však chce jiného. Jejímu štěstí tedy musí pomoci komorná. Argantova manželka se zase všemožnými kličkami snaží jednak zbavit své nevlastní dcery a jednak zařídit, aby se sama stala jedinou dědičkou Argantova majetku. Přivést zdravého nemocného k rozumu se také snaží jeho bratr. Může se jim to vůbec podařit? Věřme, že jako každá správná komedie bude mít i Zdravý nemocný šťastný konec. Navzdory tomu, že její autor, jakmile dohrál v hlavní roli Argana, čtvrtou reprízu, zemřel.


Neděle 4. 12. 15.00 – Vánoční pohádka aneb o Vánocích a zakleté čepičářce

Yvonna Kršková | Divadýlko MRAK, Havlíčkův Brod

V malé chaloupce žije dobrosrdečná čepičářka Marjánka, které Ďábel přičaruje bohatství a to ji promění ve zlou a chamtivou. Změna její povahy zasáhne ovčáka Toníka. Ten na radu Anděla vezme Marjánku a společně odejdou směrem, který ukážou hvězdy, až dojdou do Betléma. Narozením Ježíška Ďábel ztratí svoji moc nad světem i Marjánkou. Tato pohádka dětem ukazuje, proč se lidé obdarovávají a proč se mají mít rádi „alespoň“ o Vánocích a zároveň si všichni připomenou staré zvyky a obyčeje, které se dodržují o svátcích vánočních.

Na závěr představení se ozdobí stromeček, všichni si zazpívají koledy a připomenou vánoční zvyky a obyčeje, v sále se rozhostí kouzlo Vánoc.

Pátek 16. 12. 19.00 -„Poetický večer Jaroslava Brendla“

Speciálním hostem Poetického večera Jaroslava Brendla je známá herečka a dabérka Valérie Zawadská.

Během 80 minut vystoupí: Jaroslav Brendl, Valérie Zawadská, KviMtet Poděbrady

Poetické zastavení s krásným slovem, nádhernými hlasy a skvělou hudbou. Oba recitátoři vybrali to nejúspěšnější ze svých repertoárů a poděbradský KviMtet se představí s velmi zajímavým překvapením. Hudební host KviMtet se představí pod vedením Jaroslavy Dunovské ve složení: Barbora Scholzová, Marie Hons, Martina Vošmíková, Miroslav Plachý, Jakub Žoha, Martin Šípek.

Můžete se těšit na básně Františka Halase, Jana Skácela, Oldřicha Mikoláška, Jaroslava Seiferta, Antoina de Saint-Exupéryho.

Přijďte s námi prožít hezký předvánoční večer ve znamení poezie, hudby a zpěvu.


Změna programu vyhrazena.

VSTUPNÉ: pohádky 60 Kč; večerní představení 100 Kč

Sledujte webové stránky DS VOJAN: www.vojanlibice.cz nebo fb: www.facebook.com/vojanlibice

TĚŠÍME SE NA VÁS V KULTURNÍM DOMĚ V LIBICI N.C.