DS VOJAN Junior 2023

Monology a dialogy v podání kroužku JUNIOR

Divadlo je vskutku ZÁŽITEK! A neděle 25. 6. 2023 přinesla takových zážitků hned několik. Činnost proběhlé divadelní sezóny totiž divákům představil dětský kroužek při DS VOJAN – Junior.

V úvodu došlo na stručnou rekapitulaci uplynulých událostí. Jednou z nich, kterou nešlo opomenout, byla účast na přehlídce v Bystřici u Benešova.

„Dětský kroužek není jen o zkoušení na přehlídky. Junioři skrze společné hry a pravidelná setkání zjišťují, čeho všeho jsou vlastně schopni, posilují své sebevědomí, týmovou spolupráci a tím i toleranci vůči jiným názorům. Divadlo rozvíjí fantazii a v každém z nás probouzí to, co je v dnešní době poměrně vzácné. Obyčejnou hru na něco, s někým a pro někoho.“ — říká Barbora Vaňková, vedoucí kroužku.

Vojan Junior je vhodný pro děti a dospívající s jakoukoli povahou. Extroverti se zpravidla rozumně zklidní, když se jim dají jemné mantinely. Introverti se obvykle nakonec otevřou, pokud k tomu dostanou dobrý prostor – tedy bezpečí, dobré kamarády v souboru a vnímavé vedoucí.

„Jsem rád, že děti nachází u svých rodičů podporu v divadelní činnosti. Stejně tak chci poděkovat obci Libice nad Cidlinou a obci Opolany – i od nich se nám dostává obrovské podpory a i díky nim se děti mohou divadelně realizovat“ — dodává Jaroslav Vondruška, předseda DS VOJAN a také (občasný) vedoucí kroužku.

Dětský kroužek nyní čekají prázdniny. K činnosti se zpět vrátí v průběhu září-října 2023. Budeme rádi, když se mezi ostatní „juniory“ přijde podívat i vaše ratolest. Již brzy oznámíme termín prvního společného setkání.