Nábor do divadelního kroužku 2023

Nábor do divadelního kroužku – přijď mezi nás

U příležitosti nového školního roku a rozjezdu další divadelní sezóny jsme se rozhodli uskutečnit nábor do divadelního kroužku Vojan Junior. Přijďte mezi nás. Přijměte pozvání na společné setkání, které se uskuteční ve středu 4. 10. 2023 od 18:00 v sále kulturního domu v Libici nad Cidlinou. Podrobnosti níže.

O divadelním kroužku

Práce s mládeží byla pro Divadelní spolek Vojan tématem od samého vzniku. Proběhlo i několik pokusů o činnost dětského divadelního kroužku, ale až od roku 1995, kdy se mladých zájemců o divadlo ujal Jaroslav Vondruška (režisér a předseda spolku), se dá hovořit o kroužku v pravém slova smyslu. Za tu dobu se ve Vojanu Junior, jak kroužek nazýváme, vystřídalo více než 80 dětí. Mezi nejúspěšnější inscenace kroužku patří Černá královna (1996), Bubáci (1997), Princezna Máňa (2009), komponovaný pořad Napadla nás myšLenka (2010), Čepičářky + Infercontinental (2017) či Planeta XY (2018). Některé děti pracují v kroužku jednu sezónu, jiné se s velkým zájmem účastní všech činností v divadle až do ukončení základní školy. Pak velice rády přecházejí do „dospěláckého“ souboru a jsou příslibem pro trvání Vojanu i v letech budoucích.

V Junioru si děti osvojí různé herecké techniky. Procvičí si paměť, vylepší svůj projev, zbaví se trémy a společně s ostatními se budou podílet (nejen) na přípravě předváděčky pro rodiče a veřejnost. Na kroužku se pravidelně scházíme jednou týdně (mimo období prázdnin). V průběhu divadelní sezóny se jezdíváme podívat na inspirativní představení určené dětským divákům. Členství v kroužku je po celý rok zdarma.

O společném setkání

Na prvním setkání seznámíme rodiče a děti s náplní divadelního kroužku do následující sezóny. Ukážeme výsledky práce se stávajícími členy a rádi zodpovíme veškeré další dotazy. Děti se také budou moci zapojit do společné, jednoduché hry. První setkání není ničím závazné, proběhne ve středu 4. 10. 2023 od 18.00 v kulturním domě v Libici nad Cidlinou. Nábor (kroužek) je určen především pro děti a mládež ve věku 9-15 let. Pokud jsi starší – nevadí – rádi mezi sebou přivítáme i tebe.

S kým se budete na kroužku potkávat?

Barbora Vaňková – členkou divadelního spolku je od roku 2006. Je jednou z více než 80 osob, kteří prošli divadelním kroužkem Junior. V „dospělém“ Vojanu pak ztvárnila nespočet rolí v inscenacích jak pro dospělé, tak pro dětské publikum a na postupových přehlídkách získala za své výkony několik cen a čestných uznání. Účastní se různých divadelních přehlídek, kde navštěvuje vzdělávací semináře. Kroužku Junior se věnuje poslední tři roky, za občasné podpory Jaroslava Vondrušky.

Tomáš Čivrný – do činnosti spolku se aktivně zapojuje od roku 2013. Herec, příležitostný autor textů, režisér. Pravidelně se účastní různých přehlídek, kde se vzdělává prostřednictvím seminářů a sbírá tak zkušenosti, které se nově pokusí využít i v činnosti divadelního kroužku. Ve volném čase o divadle píše na portálu Divadelník.cz, který v roce 2020 založil a vede jeho redakci.

Do činnosti kroužku se občas zapojí i již zmíněný Jaroslav Vondruška, případně další členové spolku.