A do pyžam! Na fotce František Černý

NOVINKA: A do pyžam!

Na poslední lednovou sobotu – 28. 1. – chystá Divadelní spolek VOJAN premiéru komedie “A do pyžam!” z pera uznávaného francouzského autora Marca Camolettiho. Zmíněný titul dosáhl v Paříži na více než 900 repríz, byl přeložen do mnoho jazyků a nemalý úspěch zaznamenal i v České republice, kde ho uvádělo hned několik profesionálních divadel a zájezdových scén. Jako svůj 64. titul v pořadí si jej vybral i libický Vojan.

Diváci si budou moci vychutnat skvělou komiku v přehlídce bláznivých situací, které je pobaví, ale sami by je nechtěli prožít. Francouzský dramatik konflikty narouboval do prostředí jakéhosi venkovského sídla, kam si manželé vyrazili užít volný víkend. Manželovi je však líto milenky, tak naplánuje, že ji na chatu vezme taktéž. Pozve i svého přítele. A do toho přijíždí nově najatá hospodyně. „Autor má mimořádný cit pro vtip, situační, ale i slovní komiku. Umí vytvořit zajímavou zápletku a najít vtipné rozuzlení, neobává se ani jistého druhu pikantérie.“ — říká Jaroslav Vondruška, režisér inscenace. 

Text poskytuje příležitost hned šesti hercům. V provedení DS VOJAN se představí: Veronika Mňoučková, František Černý, Žaneta Bergmanová, Tomáš Čivrný, Andrea Žďárská a nově také David Skrbek – jedna z tváří poděbradského Divadelního spolku Jiří. K výtvarné složce inscenace přijal pozvání ke spolupráci Miroslav Král – výtvarník, který je v současné době v angažmá v Divadle Palace (Praha), ale hostuje také například v Divadle A. Dvořáka (Příbram), v Moravském divadle (Olomouc) nebo v Komorním Kalichu (Praha). Je stálým spolupracovníkem režisérů Petra Hrušky, Milana Schejbala, Petra Svojtky, Romana Vencla a Jaroslava Kodeše. Dále je uměleckým šéfem Divadelního spolku 1.neratovická divadelní společnost Neratovice, kde zastává i funkci režiséra a dramaturga souboru.

Premiéra 28. 1. 2023 od 18.00 – KD Libice nad Cidlinou (téměř vyprodáno)
1. repríza 18. 2. 2023 od 18.00 – KD Libice nad Cidlinou (místa stále volná)

Místa v sále lze rezervovat:
1/ u Heleny Vondruškové (+420 604 283 433)
2/ zasláním požadavku na e-mail dsvojan(zavináč)gmail.com

Těšíme se na viděnou ❤️